Asset Publisher
Położenie Nadleśnictwa Rudziniec
Nadleśnictwo Rudziniec położone jest pomiędzy 18°18'56'' a 18°40'45'' długości geograficznej wschodniej i pomiędzy 50°13'55'' a 50°33'96'' szerokości geograficznej północnej. Jest ono jednym z 38 nadleśnictw wchodzących w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. Siedziba nadleśnictwa mieści się w Rudzińcu przy ul. Leśnej 7.
Nadleśnictwo Rudziniec graniczy z następującymi jednostkami administracyjnymi Lasów Państwowych:
. od północy z Nadleśnictwem Zawadzkie (RDLP Katowice);
. od południa z nadleśnictwami - Rudy Raciborskie oraz Rybnik (RDLP Katowice);
. od zachodu z nadleśnictwami - Strzelce Opolskie i Kędzierzyn (RDLP Katowice);
. od wschodu z nadleśnictwem Brynek (RDLP Katowice).
Nadleśnictwo jest położone na terenie 2 województw:
- śląskiego,
- opolskiego,
5 powiatów:
- gliwickiego,
- strzeleckiego,
- m. Gliwice,
- tarnogórskiego,
- kędzierzyńsko-kozielskiego,
10 gmin:
- Bierawy,
- Jemielnicy,
- Strzelec Op.,
- Ujazdu,
- Rudzińca,
- Sośnicowic,
- Toszka,
- Wielowsi,
- Zbrosławic,
- M. Gliwice.
Zasięg terytorialny działania Nadleśnictwa Rudziniec został uregulowany w Zarządzeniu nr 77 DGLP z dnia 29.12.2014 r. "W sprawie określenia zasięgu terytorialnego nadleśnictw nadzorowanych przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Katowicach". Zgodnie z nim powierzchnia zasięgu terytorialnego Nadleśnictwa Rudziniec wynosi 582,38 km2.
Asset Publisher
Konkurs "Architektura drewniana w akwareli"
Konkurs "Architektura drewniana w akwareli"
Zaproszenie do udziału w Ogólnopolskim konkursie malarskim – Architektura drewniana w akwareli
Wydział Leśny i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu oraz Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie zapraszają wszystkich miłośników sztuki do udziału w Ogólnopolskim konkursie malarskim „Architektura drewniana w akwareli”.
Celem konkursu jest promocja drewna jako materiału konstrukcyjnego i dekoracyjnego oraz ukazanie jego piękna poprzez technikę akwareli. Tematem konkursu są drewniane budynki oraz różnego typu drewniane budowle obecne w krajobrazie Wielkopolski. Mogą to być zarówno obiekty istniejące, zabytkowe i współczesne, jak i będące wytworem wizji artystycznej autora inspirowanej regionem. Prace mogą przedstawiać różnego typu obiekty, jak np. wielkie konstrukcje drewniane, budynki sakralne, wiejskie chaty, przydrożne kapliczki, rzeźby, ornamenty i ozdoby, czy przedmioty użytkowe. Ważne, żeby istotnym motywem pracy było przedstawienie drewna jako materiału konstrukcyjnego, dekoracyjnego, czy twórczego.
Kto może wziąć udział?
Do udziału zapraszamy wszystkich pełnoletnich pasjonatów malarstwa: artystów plastyków, grafików, projektantów, a także osoby, które po prostu kochają akwarelę. Konkurs ma charakter otwarty i bezpłatny, a każdy uczestnik może zgłosić od jednej do trzech prac.
Zasady konkursu
Termin nadsyłania prac: do 31 sierpnia 2025 roku;
Rozmiar pracy: dowolny, jednak autorzy powinni uwzględnić możliwość zaprezentowania ich na planszach wystawowych o rozmiarach A0 (84,1 cm × 118,9 cm);
Forma zgłoszenia: Prace należy przesyłać w formie zeskanowanych plików graficznych (JPG) na nośniku elektronicznym;
Adres do nadsyłania prac:
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Dziekanat Wydziału Leśnego i Technologii Drewna
ul. Wojska Polskiego 28, 60-637 Poznań
Z dopiskiem: „Architektura drewniana w akwareli”;
Do zgłoszenia należy dołączyć wypełniony załącznik nr 1 (Formularz zgłoszeniowy) oraz podpisany załącznik nr 2 (Zgoda RODO).
Nagrody
Na zwycięzcę czeka nagroda rzeczowa o równowartości do 2000 zł w postaci materiałów plastycznych. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie pokonkursowej. Fundatorem nagrody jest Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.
Więcej informacji oraz niezbędne dokumenty znajdują się na stronie https://wltd.up.poznan.pl/pl/blog/zaproszenie-do-udzia-u-w-og-lnopolskim-konkursie-malarskim-architektura-drewniana-w-akwareli
Tekst: Jolanta Węgiel, Wydział Leśny i Technologii Drewna, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu