Wydarzenia Wydarzenia

Ćwiczenia OSP

Ćwiczenia jednostek OSP Gminy Toszek na obszarze Nadleśnictwa Rudziniec

W dniu 15.06.2019 r. na terenie Nadleśnictwa Rudziniec (Leśnictwo Proboszczowice), niedaleko miejscowości Toszek, odbyły się ćwiczenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych znajdujących się na terenie Gminy Toszek. Manewry ćwiczebne polegały na gaszeniu pożaru fragmentu lasu. W miejsce fikcyjnego pożaru lasu zjechały się wszystkie jednostki OSP, które do dyspozycji miały zbiorniki wodne znajdujące się na obszarze leśnym. Celem manewrów było m.in. utrwalenie dobrej współpracy gminnych jednostek OSP oraz sprawdzenie funkcjonowania łączności radiowej w terenie leśnym.

Po stronie Nadleśnictwa Rudziniec w manewrach ćwiczebnych udział brał Leśniczy Pan Tomasz Rybak. Z informacji uzyskanych od Przedstawiciela Nadleśnictwa wynikało, że w sytuacji ewentalnego rzeczywistego zagrożenia lasu udałoby się w sposób bardzo szybki doprowadzić do jego ugaszenia i zminimalizowania strat.

Miejmy nadzieję, że poza sytuacjami ćwiczebnymi na fikcyjnym pożarze, nie będzie potrzeby prowadzenia akcji bezpośrednich, w wyniku realnego pożaru.

Ze względu na letnią porę roku i okres wakacyjny Nadleśnictwo Rudziniec przypomina wszystkim osobom korzystającym z obszarów leśnych o zachowanie szczególnej ostrożności w lesie i bezwzględnym zakazie stosowania ognia!