Wydarzenia Wydarzenia

Edukacyjne pikniki leśne

Wiosna to czas pikników, festynów i rajdów. Nadleśnictwo Rudziniec, poprzez aktywny udział w tego typu wydarzeniach, upowszechnia wiedzę o środowisku, zrównoważonej gospodarce leśnej i ochronie przyrody.

Edukacja leśna społeczeństwa to jeden z priorytetów Lasów Państwowych. Szeroka oferta edukacyjna Nadleśnictwa Rudziniec skierowana jest zarówno do dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Wykorzystujemy spotkania z lokalną społecznością, aby w ich trakcie przekazywać wiedzę na temat ogromnych korzyści, jakie daje prowadzona przez leśników zrównoważona gospodarka leśna w Polsce, ochrona przyrody i obcowanie z naturą.

W maju bieżącego roku pracownicy Nadleśnictwa Rudziniec mieli przyjemność reprezentować Lasy Państwowe na następujących imprezach:

- 18 maja – Pierwszy Powiatowy Piknik Rodzinny w Pławniowicach, gdzie leśne gry i zabawy dla mieszkańców Powiatu Gliwickiego prowadzili Ewa Łukasik i Jakub Cymorek,

- 18 maja – XII Rajd Rowerowy „O zielony liść kasztanowca”, który zakończył się na szkółce leśnej w Rachowicach, gdzie dla uczestników rozpalili ognisko i zadbali o edukację leśna podleśniczowie Alojzy Dworszczak oraz Krzysztof Ciemny. Rajd cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, w pikniku na szkółce wzięło udział ok. 130 osób,

- 24 maja – Festyn Rodzinny przy Gimnazjum w Sośnicowicach, organizowany przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Sośnicowicach, w którym uczestniczyli bardzo licznie dzieci, młodzież oraz mieszkańcy Sośnicowic. Podczas Festynu stanowisko z leśnymi grami edukacyjnymi obsługiwała Ewa Łukasik.

W wydarzeniach tych, reprezentując kadrę kierowniczą, udział brała także Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudziniec, Pani Zdzisława Mrózek.