Wydawca treści Wydawca treści

Akcja "STOP pożarom traw"

Materiały informacyjne przygotowane wspólnie przez Lasy Państwowe oraz Państwową Straż Pożarną

Nadleśnictwo Rudziniec publikuje materiały przygotowane wspólnie przez Lasy Państwowe oraz Państwową Straż Pożarną. Akcja „STOP pożarom traw" ma na celu uświadomienie społeczeństwu jak poważnym problemem jest wiosenne wypalania łąk oraz nieużytków rolnych.

Niestety za większość pożarów traw i pozostałości roślinnych odpowiedzialny jest człowiek. Najwięcej tego typu pożarów odnotowuje się w marcu oraz kwietniu. W Polsce w 2015 r. pożary traw na łąkach i nieużytkach rolnych stanowiły 45% wszystkich pożarów w kraju!

Wypalanie traw to także bardzo duże zagrożenie dla lasów. Często ogień przenosi się na obszary leśne niszcząc bezpowrotnie młode drzewostany, a drzewostany dojrzałe i starodrzew poważnie uszkadzając. W krótkim czasie z dymem idzie dorobek wielu pokoleń leśników!

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z ciekawą prezentacją w tym temacie dostępną do pobrania poniżej.

Przejdź do "Materiały do pobrania", kliknij pobierz. Nie wypalaj traw!


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Informacja o tymczasowym zamknięciu ścieżki przyrodniczo-leśnej RACHOWICE

Informacja o tymczasowym zamknięciu ścieżki przyrodniczo-leśnej RACHOWICE

Ważna informacja dla odwiedzających ścieżkę przyrodniczą Rachowice!

Mając na uwadze bezpieczeństwo odwiedzających, ze względu na prowadzone prace leśne związane z pozyskaniem oraz zrywką drewna informujemy, że ścieżka przyrodniczo-leśna RACHOWICE zostanie tymczasowo zamknięta. Prace potrwają od 1 listopada 2023 roku do końca stycznia 2024 roku.

Przepraszamy za utrudnienia