Aktualności Aktualności

Powrót

Konkursowy sukces naszego Kolegi Adama Sikory

Konkursowy sukces naszego Kolegi Adama Sikory

Niezmiernie miło nam poinformować o sukcesie naszego Kolegi, Adama Sikory, podleśniczego Leśnictwa Świbie. Adam został jednym z laureatów ostatniej edycji konkursu fotograficznego „Lasy w obiektywach leśników”. Dziesiąta już edycja tego konkursu okazała się rekordową – udział w niej wzięło prawie 150 uczestników, którzy nadesłali ponad 1,5 tys. zdjęć i niemal 40 leśnych filmów. Tym bardziej gratulujemy sukcesu!

Film pod tytułem "Furman", autorstwa Adama Sikory, zdobył III nagrodę w kategorii "Leśny film".

Oto jak sam Autor opowiada o swojej pasji:

"Od kilku lat pasjonuję się filmowaniem, co sprawia mi dużą przyjemność. Każdy film, który tworzę jest pewną przygodą, osobną historią wartą zapamiętania.

W filmie konkursowym chciałem uwiecznić coraz mniej popularną, a wręcz zanikającą zrywkę konną drewna.

Pana Jana Urbaczkę poznałem dzięki koledze z pracy, Jakubowi. Był tak bardzo uprzejmy, że zaprosił i ugościł mnie w swojej miejscowości. Pan Jan okazał się prawdziwym pasjonatem koni - bierze również udział w zawodach furmanów.

W filmie przedstawiłem współpracę i silne przywiązanie właściciela ze zwierzęciem. Po czasie spędzonym w Istebnej zauważyłem, że nowa technologia nie zawsze znajdzie swoje zastosowanie w trudnych warunkach, jakim jest teren górzysty.

Najbardziej utkwiły mi w pamięci słowa, że nie każdy nadaje się do tego typu pracy. Jak twierdzi bohater mojego filmu "trzeba to lubić i chcieć".

link do filmu "Furman"

https://youtu.be/J-EKuCHbQUw